Ynovate Fest 2024: Ohlédnutí za největší inovativní událostí roku

Dne 23. května 2024 se v Olomouci uskutečnil největší festival inovací v českých a slovenských regionech, zaměřený především na startupy. Tento prestižní festival nabídl účastníkům bohatý program plný inspirace, networkingu a soutěží o nejlepší startupy z Česka a Slovenska. Naše barvy hájili zástupci Regionální rozvojové agentury PARdubického kraje a PARádního kraje, Robin Langer a Ondřej Tušl. PARdubickou družinu doplnilo i několik kolegů z PARdubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK).

Připomeňme, že Ynovate Fest pořádají členové sítě Ynovate, přičemž pořadatelství je putovní, takže se každý ročník odehrává v jiném městě s jiným programem. Letošní ročník byl organizován PARtnery z Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK).

Tři stage plné inspirativních příběhů

Bohatý program, který se odehrával na třech pódiích, byl zahájen přednáškou Pavlíny Louženské na téma „Startupový ekosystém 2024+“. O hodinu později proběhla panelová diskuze na téma „Startupy budoucnosti“ za účasti Pavlíny Louženské, Tomáše Cironise, Vojty Ročka a Tomáše Zapletala. Po přestávce na kávu se účastníci mohli zúčastnit workshopu „Jak na perfektní pitchdeck a jak být nachystaný pro investora“ pod vedením Ondřeje Lipolda ze Startup Kitchen. Vyvrcholením programu na této stage byl pitching startupů, kde startupy soutěžily o přízeň poroty, a hlavně o letenky a účast v mentoringovém programu podnikatelského inkubátoru v kalifornském Silicon Valley v USA.

Na Rocket Stage probíhal odpolední program ve znamení workshopu „Manažerský ZENit: Efektivita, odolnost a wellbeing v praxi“, který vedla Dita Palaščáková. Zájem o tento workshop byl enormní. Naštěstí se workshop během festivalu opakoval, takže se většina zájemců měla možnost zapojit a načerpat cenné rady.

Venture Stage pak nabídla workshop „Hackni svůj life“ pod vedením Tomáše Baránka, který se během festivalu také opakoval. Účastníci se tak mohli naučit praktické tipy pro zlepšení osobního i profesního života.

Večer pokračoval networkingem a relaxačním programem pod názvem „Noční galaxie“ s pozorováním hvězd.

Třetí ročník je za námi

Letošní ročník festivalu Ynovate byl skutečně jedinečnou příležitostí pro startupy a podnikatele. Nabídl nejen přednášky a workshopy, ale také nespočet příležitostí pro networking, což umožnilo účastníkům navázat nové kontakty a získat cenné rady od odborníků.

Vyvrcholením festivalu byl pitching startupů, kdy každý kraj zapojený do sítě Ynovate, představil jednoho zástupce. Vítězem se stal startup iTranSys ze Žiliny, který se specializuje na monitoring a optimalizaci dopravních procesů v aglomeracích.

Celkově byl Ynovate Fest v Olomouci nezapomenutelnou událostí, která přinesla spoustu inspirace a příležitostí pro všechny zúčastněné.