CONTIPRO

Co tvoří a kde sídlí:  

Společnost sídlící v Dolní Dobrouči působící zejména v oblasti farmacie a kosmetiky. Základem byznysu firmy je práce s kyselinou hyaluronovou. Zabývá se její výrobou a neustále rozvíjí možnosti a oblasti jejího využití. Do portfolia firmy tak aktuálně patří léčivé látky. Látky proti stárnutí pleti, prostředky na hojení ran, doplňky stravy, produkty pro zvířata, zařízení pro nanotechnologie a samotná kyselina hyaluronová v různých formách.

V čem jsou inovativní:

Společnost sama realizuje vývoj a výzkum, a to základní i aplikovaný. Výzkumu se věnuje téměř polovina zaměstnanců firmy. Společnost je držitelem řady patentů. Prostřednictvím vzdělávacích programů šíří své poznatky a aktivně se podílí na rozvoji vzdělanosti. Spolupracuje s vysokými, středními i základními školami. V nedalekém Žamberku dokonce sama založila mateřskou a základní školu se zaměřením na praktické vzdělávání a angličtinu. Společnost si zakládá na budování sociálního prostředí a pozitivně působí v regionu. Chová se ekologicky. O čemž svědčí fakt, že vyrábějí teplo s využitím odpadů, výrobějí solární energie a používají vlastní čističku vody.

 

Působení na trhu a úspěchy:

Založena byla v roce 1990. Z hlediska hlavního zaměření jsou to např. patenty související s výrobou a využitím kyseliny hyaluronové (celkem 306 záznamů ve světové databázi patentů – více informací zde https://www.contipro.cz/vyzkum-a-vyvoj-kyseliny-hyaluronove). Za úspěch lez rozhodně považovat i to, co se docentovi Velebnému a jeho spolupracovníkům podařilo vybudovat v obci a v regionu.