ISOLIT-BRAVO

Co tvoří a kde sídlí:

Isolit-Bravo je strojírenský podnik v Jablonném nad Orlicí ve východních Čechách. Jeho majitel Kvido Štěpánek v sobě kombinuje vlastnosti podnikatele, vizionáře a filantropa. Firma, která je se svými necelými 500 zaměstnanci největším zaměstnavatelem v regionu, vyrábí součástky pro automobilový průmysl, kuchyňské přístroje – a posledních devět let také jeden speciální produkt: Motúčko.

V čem jsou inovativní:

Společnost je unikátní v řadě směrů. Z hlediska samotného vývoje a inovací je autorem vlastního produktu – Motúčka. Motorizované zahradní kolečko je velmi populární v České republice, kde má zahrádkářství hluboce zakořeněnou tradici, své zákazníky už má ale i v zahraničí. Na cestě od základního modelu ke všemožným nástavbám s širokým spektrem uplatnění lze dokumentovat inovativní potenciál zaměstnanců firmy. Společnost však nežije jen vývojem, výrobou a obchodem svých výrobků. Založila svůj vlastní nadační fond a je zásadním prvkem sociálního a komunitního prostředí v regionu. Její pomoc pak sahá i do zahraničí. Společnost spolupracuje i se studenty, a to jak s absolventy, tak i v době jejich školní přípravy.

  

Působení na trhu a úspěchy:

Firma byla založena 1993. Nicméně historicky navázala na podnik Isolit fungující už od roku 1921. Z hlediska hlavního zaměření firmy je jasným úspěchem Motúčko.  Velmi oceňovaná je firma i na poli humanitární pomoci. Více informací zde: https://www.isolitbravo.cz/cs/dobre-zpravy.