Zlatan zazáří na Hitparádě škol

Už se to blíží! V pátek 10. listopadu 2023 se v PARdubické Enteria aréně uskuteční Hitparáda škol a zaměstnavatelů PARádního kraje, kterou pořádá Krajská hospodářská komora PARdubického kraje. Od 9:00 je pro žáky, studenty a učitele připraven bohatý program včetně soutěží o atraktivní ceny. Ani na letošním ročníku nebude chybět náš stánek se Zlatanovou výzvou, aplikací, která pomáhá mladým lidem najít jejich profesní směr.

Neví váš deváťák, na jakou školu se přihlásit? Tak to by měl začít od Zlatana. Tenhle blonďatý švihák dovede totiž doporučit školy individuálně – podle vloh a silných stránek konkrétního žáka.

Jak to celé vzniklo?

V rámci projektu Smart akcelerátor II Pardubického kraje vznikla webová platforma PARádní budoucnost, která pomáhá dětem a studentům (ale i jejich rodičům) ukázat studijní možnosti v PARdubickém kraji. Součástí stránky je vedle seznamu škol nebo popularizačních videí od youtubera MenTa i Zlatanova výzva, webová aplikace, která pomáhá žákům a studentům určit jejich talent a nasměrovat je na konkrétní školu v našem PARádním kraji.

Jak to funguje?

Vědecky. Aplikace vychází z Hollandova modelu profesí a osobnostních typů a při vyhodnocování testových otázek pracuje s Testem struktury zájmů (AIST-R). Zní to složitě, ale probíhá to jednoduše. Stačí přijmout Zlatanovu výzvu a spustit online test. Zlatan pak na základě odpovědí doporučí nejvhodnější obory.

Kdo má ve své budoucnosti jasno, může zkusit Zlatanův kvíz, ve kterém si prověří hloubku svých znalostí v konkrétním oboru. Zlatan nechce vědět, co žáci nevědí, ale naopak je motivovat a poučit. Vždyť žádný učený z nebe nespadl.

Tak nezapomeňte, už tento pátek se na vás bude těšit Zlatan na veletrhu škol a firem Hitparáda škol a zaměstnavatelů PARádního kraje 2023. Další informace a aktuality najdete na stránce PARádního kraje nebo nás sledujte na sociálních sítích.