Integrační sociální podnikání

Více informací o integračním sociálním podnikání naleznete na samostatném portále ISP21 – InFORMUJEME svět sociálního podnikání.

Integrační sociální podnikání se neustále vyvíjí a proto se chce portál soustředit na informace ze světa sociálního podnikání, příběhy z praxe i legislativní novinky. Hlavní témata, která řeší jsou:

Integrační sociální podnikání

Model, o němž se v zákulisí i na veřejnosti začíná hodně mluvit a zároveň systém, který by mohl být součástí premiérového zákona o sociálním podnikání, jehož návrh je nyní v legislativním procesu.

Rozhovory ze sociální sféry

Mapují zajímavé podniky i velké osobnosti sociální sféry. Ukazují odvážné lidi, kteří z nuly vybudovali velký byznys postavený od kořene na péči a rozvoji osob se zdravotním postižením.

Lidské příběhy

Všude mezi námi jezdí na vozíku, nebo se po těžké chorobě s viditelnými hendikepy pohybují lidé, co své postižení nevnímají jako negativum. Dokázali jej proměnit v přednost v osobním i pracovním životě. Kdo jsou, to vám umožní poznat zblízka prostřednictvím jejich silných životních příběhů.

Byznysové reportáže

Tak jako je jiný každý člověk, stejně takové jsou i sociální podniky v celém Česku. Přiblíží vám jejich fungování i to, s jakými skupinami postižených pracují.