Pardubický kraj kreativní

„První konference zaměřená na kulturní a kreativní odvětví v Pardubickém kraji.“ Ve čtvrtek 20. 10. 2022 proběhla na pardubickém Zámku první kreativní konference svého druhu, která byla rozdělena na dvě části.

První blok s názvem „Kreativita a podnikání“ poskytl návod pro malé a střední podniky, jak získat podporu až 200.000 Kč na nákup kreativních služeb. Ministerstvo kultury rozdělí v Pardubickém kraji během let 2023 – 2025 desítky milionů korun formou kreativních voucherů. V rámci bloku také zazněly informace o projektu Technologická inkubace agentury CzechInvest a představily se vám střední školy s kreativními obory v Pardubickém kraji.

Jednotlivé prezentace ke stažení:

Kreativní vouchery – MKČR

Design Centrum CzechTrade

Agentura CzechInvest

GRACE

GYGR

Delta

Druhý blok byl cílený zejména na základní školy. Jejich zástupci získali informace o tom, co je to kreativní vzdělávání, proč je právě kreativita klíčovou kompetenci 21. století a jak konkrétně ji rozvíjet. Základní principy a způsoby, jak je zapracovat do výuky představila Katarina Kalivodová, ředitelka společnosti pro kreativitu ve vzdělávání a Zuzana Demlová, která stojí za ambiciózními a úspěšnými projekty v Jihlavě. Zástupci Ministerstva kultury také přiblížili, jaké jsou možnosti financování projektů zaměřených na kreativitu a vzdělávání.

Jednotlivé prezentace ke stažení:

Kulturní a kreativní odvětví

spkv education – Kreativita ve vzdělávání

Jihlava vzdělává kulturou

Podpora projektů kreativního učení – MKČR

Děkujeme všem zúčastněným za aktivní účast.