Den elektrotechniky v Pardubickém kraji

V rámci Dne elektrotechniky v Pardubickém kraji otevřou své dveře firmy i Univerzita Pardubice

V celé České republice bude od 11. do 18. října probíhat největší událost roku v oblasti podpory inovací pod názvem Týden inovací. V Pardubickém kraji nezahálíme a zapojili jsme se do něj také. Ve středu 13. října proběhne v rámci projektu Parádního kraje DEN ELEKTROTECHNIKY, při němž mohou zájemci navštívit úspěšné firmy z regionu, stejně jako mohou prozkoumat špičkové vybavení ve Střední průmyslové škole elektrotechnické nebo na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice.

„Pokud chceme, aby byl Pardubický kraj nadále parádním krajem pro život, musíme držet krok s dobou a podporovat inovace i moderní dynamické obory. Jsem moc rád, že se do našeho projektu Den elektrotechniky zapojily hned dvě úspěšné firmy, které jsou s naším krajem úzce propojeny a dělají nám dobré jméno nejen v Česku, ale i za hranicemi,“ vyzdvihl Ladislav Valtr, radní Pardubického kraje pro oblast regionálního rozvoje, evropských fondů a inovací, účast společností Retia, a. s. a Mikroelektronika spol. s r. o.

Retia, a. s. se dlouhodobě zabývá vývojem, výrobou a modernizací radarů, protiletadlových prostředků, lokalizačních a komunikačních systémů a systémů velení a řízení. Mikroelektronika spol. s r. o. pak působí na poli odbavovacích systémů v dopravě a výroby elektroniky na zakázku včetně výroby komplexních integrovaných systémů.

V rámci této akce, která je pořádána pod hlavičkou projektu Parádní kraj, otevřou své brány spolu s uvedenými firmami také pardubická Střední průmyslová škola elektrotechnická a Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Zde se budou moci zájemci seznámit s možnostmi studia a také s moderním vybavením, kterými tyto vzdělávací instituce disponují a využívají jej k výuce.

Akce je pro účastníky zdarma, potřeba je pouze předcházející registrace na https://paradnikraj.cz/akce/den-elektrotechniky-v-pardubickem-kraji-v-ramci-tydne-inovaci/.