Nové webovky pro České bedýnky

Cesta podnikatele není dlážděna jen samými úspěchy. Své o tom ví i Eva Urbanová, majitelka firmy České bedýnky. Její příběh připomíná jízdu na horské dráze, nebo tematičtěji řečeno, výpravu po stráních Železných hor s pořádně těžkým batohem.

Právě dětství na Železnohorsku bylo jednou z inspirací pro její podnikatelský záměr – vytvořit kolekci sestavenou z tradičních českých dobrot, která potěší každého obdarovaného. Tak se v roce 2014 zrodily České bedýnky, elegantní dárková sada v originálním designu.

Podnikání se dařilo, i když Evě zabíralo téměř veškerý volný čas. Postupně vybudovala svůj první kamenný (přesněji tedy panelový) obchod ve dvanáctipatrovém paneláku na Dubině. A v době, kdy se o věhlasu bedýnek doslechl i prestižní Forbes, přišla rána v podobě prasklého kanalizačního svodu, který vypiplaný obchůdek nemilosrdně zatopil a zničil.

Tak co teď? Naštěstí Eva není z těch, kteří se vzdávají. Přes překážky je potřeba se elegantně a rychle přenést podobně jako kůň na Velké PARdubické. Za podpory rodiny, a také díky zájmu ze strany firem, které si České bedýnky oblíbily jako luxusní dárek pro zaměstnance nebo obchodní partnery, se prodejnu podařilo znovu vybudovat – tentokrát v blízkosti Letiště Jana Kašpara. Pomineme-li peripetie s několika dodavateli, kteří přestali vyrábět nasmlouvaný produkt a bylo nutné za ně najít náhradu, se vše zdálo opět růžové.

A protože podnikatel musí růst, rozhodla se Eva podat žádost o Startovací voucher na nové webové stránky s e-shopem. A uspěla.

Teď se můžete ptát, jak mohly na Startovací voucher dosáhnout České bedýnky z roku 2014, když dotace je určená pro podniky mladší tří let? I tohle Eva stihla jen taktak. V roce 2019 převedla své podnikání z OSVČ na společnost s ručením omezeným, takže podmínky splnila za pět minut dvanáct. 

Budoucnost se jeví optimisticky. Webové stránky České bedýnky, financované z voucheru PARádního kraje, jsou již hotové a e-shop se spustí co nevidět.

Některé potíže jde předvídat, jiné jsou tak nečekané, že by je nevymyslel ani autor fantasy románů. Vždy je ale třeba vydržet, poučit se z podobných „fuckupů“ a prostě jít dál. Evě Urbanové se to povedlo.

Máte i vy zkušenosti s čerpáním Startovacích voucherů? Kontaktujte nás, rádi zveřejníme i váš příběh!