Veletrh KONTAKT 2025, který proběhl 12. března v prostorách Univerzity Pardubice, nabídl studentům pestrou nabídku pracovních příležitostí. Návštěvníci měli možnost se osobně setkat se zástupci firem v Pardubickém kraji a získat přehled o aktuálních pracovních pozicích, brigádách nebo stážích. Díky konzultacím s personálními manažery se seznámili s pracovními podmínkami a vyzkoušeli si, jak probíhá přijímací řízení nebo jak napsat atraktivní životopis.
A my z PARádního kraje jsme byli jedněmi z vystavovatelů. Spolu s námi se akce zúčastnila také Ing. Petra Kořínková z oddělení regionálního rozvoje, odboru rozvoje a investic Pardubického kraje. Studentů jsme se ptali, jakou formu podpory by ocenili v rámci připravovaných nadačních fondů, které mají za cíl podpořit mladé lidi, kteří chtějí pracovat a žít v regionech Českotřebovska a Moravskotřebovska. Chceme, aby fondy opravdu pomáhaly, byly pro mladé atraktivní a podpořily tak rozvoj těchto hospodářsky a sociálně ohrožených regionů.
Kromě PARádního kraje na veletrhu nechyběli ani Pardubický podnikatelský inkubátor, P-PINK, Agentura pro podnikání a inovace a SFÉRA Pardubice, které spolu s námi podporují inovace v PARádním kraji.