Nový kožich pro Pruhovaného kocoura

Pozorný chodec si v Pernštýnské ulici jistě všiml malého obchůdku, z jehož výlohy mává bílo modrý kocour. Kdo se dá zlákat a vstoupí, zjistí, že se neocitl v tak docela klasickém obchodě. Pruhovaný kocour je galerií, studiem, obchodem s autorskými výrobky, ale hlavně je to místo s duší. A o tu duši už několik let pečuje Mirka Maierová.

Za vším hledej ženu, ale za tímhle kocourem můžeme najít několik žen, také nadšení a cestovatelskou vášeň. Stěžejní ale bylo přátelství Mirky s výtvarnicí Lucií Ernestovou, se kterou procestovala kus světa. Z fotek z výpravy vytvořily v 90. letech i audiovizuální pořad Černopestrá Afrika, který do pražského planetária přilákal mnoho návštěvníků. Tím ale jejich spolupráce neskončila.

Pokud náš PARdubický chodec zapátrá v paměti, možná z ní vyloví vzpomínku na jinou kočku, která žila v Pernštýnské ulici před třemi lety. Byla menší, zato byla duhová. To byl první krámek, který si Mirka otevřela. Když se naskytla možnost přestěhovat se do většího prostoru vzdáleného jen několik kroků od původního místa, byla to výzva. Vždyť také zuřila doba kovidová a nikdo nevěděl, co přinese budoucnost. Ale výzvy se musí přijímat! Mirka přizvala do prostoru další výtvarnice a autory (Kamilu Havlíkovou, Miluši Gloserovou, Karlu Kučerovou a Báru z Nikolajky). Lucie pak vymyslela krámku novou identitu, a tak vznikl Pruhovaný kocour.

Pruhovaný kocour má rád autorskou tvorbu, regionální produkty a originální dárky. Sortiment pravidelně obměňuje, aby měli jeho zákazníci pořád na co koukat. Vše vybírá srdcem. Nemá dodavatele, ale přátele, kteří jeho obchod rádi zásobují a čas od času zaskočí na návštěvu. Pruhovaný kocour totiž fandí setkávání a rád pořádá umělecké workshopy (kurzy akvarelu, suchého pastelu) nebo besedy s autory (přednáška Hanky Zemanové, autorky knihy Rytmus roku nebo beseda s Janem Hockem, autorem projektu Via Czechia. K tomu využívá nádherné nové prostory v budově školy Svítání na Pernštýnském náměstí.

Po třech letech ale bylo potřeba kocoura trochu zmodernizovat. Mirka s přáteli proto začala promýšlet úpravu vizuálu. A když se prostřednictvím spolku Podnikavých žen dozvěděla o možnosti čerpání našeho Kreativního voucheru, vše do sebe parádně zapadlo. S Darinou Fialou se znaly už z dřívějška, a protože souzněla s její tvorbou i způsobem práce, vybrala si její Studio spolu jako realizátora z databáze kreativců.

Pruhovaný kocour nepřišel o své pruhy, dočkal se ale modernějšího kožichu. V rámci úpravy designu vznikl nový roll-up, vizitky, plakáty, šablony pro prezentaci na sociálních sítích, návrh vývěsního štítu, výlohy i venkovních cedulí.

Inovativní trička od chrudimské firmy CityZen, česká přírodní kosmetika Novilis Tilia, výrobky chráněných dílen, umělecké potřeby i autorská tvorba českých výtvarníků. To a mnohem víc najdete za výlohou s bílo modrým kocourem.

Jsme rádi, že Kreativní voucher dostál svému jménu a podpořil skutečně kreativní projekt. Máte i vy zkušenosti s čerpáním Kreativního voucheru? Ozvěte se nám. Rádi zveřejníme i váš příběh.

14. 08. 2023